Ref:  Primaria Cluj-Napoca, alaturi de Tvdece si Prin Transilvania organizeaza, in perioada 1-4 august 2013, #clujcitybreak

10 dintre cei mai importanti bloggeri romani – este vorba de Andreea Burlacu,Corina Georgescu, Ligia Adam, Oltea Zambori, Andrei Cismaru, Cetin Ametcea, Ivo Bobal, Ovidiu Eftimie, Ovidiu Sirb, Vali Petcu – vor vizita Cluj-Napoca in perioada 1-4 august 2013.
Evenimentul #clujcitybreak face parte din conceptul mai larg cu același nume, dezvoltat de Primaria municipiului Cluj-Napoca, ce are ca scop animarea orasului pe perioada verii prin evenimente culturale si artistice destinate comunitatii clujene dar si contribuirea la conturarea unei destinatii turistice animate si atractive in inima Transilvaniei. Lista evenimentelor organizate sub umbrela „Cluj City Break” va putea fi consultata pe acest website in curand.
Cu ocazia #clujcitybreak, eveniment dedicat comunitatii online din Romania, invitatii din blogosfera vor avea ocazia sa discute despre planurile municipalitatii si ale Federatiei „Share” pentru anul 2015 cand Cluj-Napoca va fi Capitala Europeana a Tineretului, despre competitia pentru titlul de Capitala Culturala Europeana 2021 si despre branding-ul orasului in cadrul unei discutii informale ce va avea loc vineri, 2 august, la Casa Tiff. De asemenea, invitatii vor face un scurt tur al orasului, sambata 3 august, ghidat de Andrei Crivat, bloggerul din spatele platformei printransilvania.ro. Participantii la #clujcitybreak vor avea ocazia sa descopere si festivalul Colours of Cluj care se desfasoara in aceeasi perioada in diferite spatii conventionale sau mai putin conventionale din oras.
Puteti urmari desfasurarea evenimentului pe Twitter, Facebook si Instagram, urmarind hashtag-ul #clujcitybreak.
Evenimentul este sustinut de Primaria Cluj-Napoca, Youth@Cluj-Napoca 2015, Colours of Cluj. Sponsori: Ursus, Cosmote, Aegon Romania, Danone, Casa Tiff.
Cluj City Break 2013