Ref. Inventariere mijloace publicitare de mari dimensiuni amplasate pe imobilele de pe raza municipiului Cluj-Napoca

În perioada 03-07 iunie a.c. inspectorii Serviciului Control Urbanism şi Disciplina în Construcţii au demarat o amplă acţiune de verificare a legalităţii mijloacelor publicitare de mari dimensiuni amplasate pe imobilele de pe raza municipiului Cluj-Napoca.

Până în prezent au fost identificate 20 mash-uri amplasate atât pe calcane cât şi pe faţadele imobilelor de pe raza municipiului Cluj-Napoca. Dintre acestea numai 10 mash-uri deţin autorizaţii de construire.

Pentru mijloacele publicitare amplasate fără autorizaţie de construire se vor încheia procese-verbale de constatare şi sancţionare a contravenţiei persoanelor vinovate.

Acţiunea de inventariere a mijloacelor publicitare de mari dimensiuni va continua în perioada următoare.