Ref: Activitatea de deszapezire in perioada 14-15 decembrie 2009

Primaria municipiului Cluj-Napoca anunta ca in perioada 14-15 decembrie a.c. activitatea de deszapezire in municipiul Cluj-Napoca s-a desfasurat dupa cum urmeaza:

In sectorul I (cartierele Manastur, Zorilor, Grigorescu, Gruia, Dambul Rotund, zona centrala cca. 80%) SC Rosal Grup SRL a intervenit cu 8 autospeciale, 53 de tone de material antiderapant (sare si nisip) si 2 tone de clorura de calciu pe 313 strazi.

In sectorul II (cartierele Gheorgheni, Marasti, Intre lacuri, Bulgaria, Iris, Andrei Muresanu, Someseni, Zona centrala 20 %) SC Bratner Servicii Ecologice SA a intervenit cu 8 autospeciale, 50 de tone de material antiderapant (sare si nisip) 3 tone de clorura de magneziu pe 293 strazi.

Dispeceratul de deszapezire de la Primaria municipiului Cluj-Napoca functioneaza 24 de ore din 24 la numarul de tel. 0264/431.753.