C O M U N I C A T

Potrivit Dispozitiei nr. 261 din data de 21 ianuarie 2010, se convoaca Consiliul local al municipiului Cluj-Napoca in sedinta ordinara, in ziua de marti, 26 ianuarie 2010, ora 15,00, in Sala de Sticla, de la sediul din str. Motilor nr. 3, cu urmatorul proiect al ordinii de zi:

1. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.Z. si P.U.D. imobil de locuinte colective, cu garaj la subsol si parter comercial, S+P+3E la 6E Calea Manastur nr. 52; beneficiara: S.C. Primarom S.R.L.
2. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.Z. – str. Buna Ziua – str. Trifoiului – ansamblu de locuinte colective, dotari, servicii si comert; beneficiara: S.C. GAD REAL ESTATE S.R.L.
3. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.Z. – B-dul 21 decembrie 1989 nr. 95-97 si a P.U.D. – ansamblu cu functiuni mixte, birouri, spatii comerciale, locuinte si parking subteran; beneficiara: S.C. Morava Expert S.R.L.
4. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. locuinta unifamiliala D+P+M str. Eclipsei nr. 1; beneficiar: Miclea Razvan Dan.
5. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. locuinta colectiva mica cu patru apartamente P+E+etaj retras, str. Mozart nr. 16; beneficiar: Tamas Petrica Adrian.
6. Proiect de hotarare privind aprobarea avizelor Comisiei tehnice de amenajare a teritoriului si de urbanism.
7. Proiect de hotarare privind infiintarea Centrului municipal de consiliere si sprijin pentru parinti si copii.
8. Proiect de hotarare privind incetarea prin retragere a concesiunii asupra terenului situat in municipiul Cluj-Napoca, str. Nadasel nr. 4B.
9. Proiect de hotarare privind rezilierea Contractului de asociere in participatiune nr. 8/24.02.1998 incheiat intre Consiliul local al municipiului Cluj-Napoca si S.C. RFORMATEX IMPEX S.R.L.
10. Proiect de hotarare privind incetarea contractelor de concesiune incheiate pentru amenajarea de spatii comerciale pe dala de acoperire a Canalului Morii, avand ca obiect terenul situat in municipiul Cluj-Napoca, str. Arges f.n., prin rascumparare de catre consiliul local.
11. Proiect de hotarare privind transmiterea dreptului de concesiune asupra terenului, situat in municipiul Cluj-Napoca, str. Rahovei nr. 35-37, inscris in C.F. nr 260.925, cu nr. cadastral 20.991.
12. Proiect de hotarare privind atribuirea in regim de comodat a spatiului cu alta destinatie, situat in municipiul Cluj-Napoca, B-dul Eroilor nr. 16.
13. Proiect de hotarare privind prelungirea unor contracte de inchiriere pentru spatiile cu destinatia de cabinete medicale.
14. Proiect de hotarare privind prelungirea unor contracte de inchiriere.
15. Proiect de hotarare privind prelungirea Contractului de asociere nr. 135 din 03.08.2000, pentru spatiul cu alta destinatie, situat in municipiul Cluj-Napoca, str. Baba Novac nr. 8.
16. Proiect de hotarare privind prelungirea Contractului de asociere nr. 166 din 26.10.2000, pentru spatiul cu alta destinatie, situat in municipiul Cluj-Napoca, str. George Baritiu nr. 2.
17. Proiect de hotarare privind prelungirea Contractului de asociere nr. 333 din 28.07.2005, pentru spatiul cu alta destinatie, situat in municipiul Cluj-Napoca, P-ta Unirii nr. 24.
18. Proiect de hotarare privind prelungirea Contractului de asociere nr. 127 din 09.06.2000, pentru spatiul cu alta destinatie, situat in municipiul Cluj-Napoca, B-dul Eroilor nr. 34, detinut de S.C. TEHNOFRIG S.A.
19. Proiect de hotarare privind modificarea Hotararii nr. 451/2001 (privind indexarea taxelor locale care se deruleaza prin Directia tehnica).
20. Proiect de hotarare privind modificarea Hotararii nr. 467/2009 (privind eliberarea acordului de functionare pentru agentii economici care desfasoara activitati de comert si servicii de piata, inclusiv cele de alimentatie publica, pe raza municipilui Cluj-Napoca).
21. Proiect de hotarare privind modificarea intre capitolele de venituri ale bugetului local aprobat prin Anexa nr. 2 a Hotararii nr. 507/2006.
22. Proiect de hotarare privind aprobarea tarifelor pentru transportul urban de calatori practicate de catre R.A.T.U.C. Cluj-Napoca.
23. Proiect de hotarare privind impunerea din oficiu si scutirea la plata majorarilor de intarziere pentru perioada 01.01.2005-31.03.2010 a titularilor contractelor de inchiriere a terenurilor aferente apartamentelor vandute/inchiriate persoanelor fizice, pentru care acestia sunt obligati la plata impozitului/taxei la bugetul local.
24. Proiect de hotarare privind modificarea si completarea Hotararii nr. 189/2006 ce reglementeaza aprovizionarea si circulatia autovehiculelor pe raza municipiului Cluj-Napoca.
25. Proiect de hotarare privind aprobarea Regulamentului de inchiriere a terenului pentru parcarile, garajele sau copertinele aflate pe domeniul public sau privat al municipiului Cluj-Napoca.
26. Proiect de hotarare privind aprobarea Regulamentului de administrare a parcarilor publice cu plata orara, aprobate de Comisia Municipala de Sistematizare a Circulatiei din municipiul Cluj-Napoca.
27. Proiect de hotarare privind sistarea starii de indiviziune cu privire la terenul situat in municipiul Cluj-Napoca, str. Motilor nr. 15.
28. Proiect de hotarare privind preluarea Centrului de Servicii Social Medicale pentru copiii cu disabilitati neuromotorii de catre Directia de Asistenta Sociala, organizata ca serviciu public in subordinea Consiliului local al municipiului Cluj-Napoca.
29. Proiect de hotarare privind modificarea si completarea Anexei nr. I a Hotararii nr. 148/2008, astfel cum a fost modificata si completata prin Hotararea nr. 255/2009.
30. Informare privind activitatea asistentilor personali desfasurata in semestrul al II-lea al anului 2009.

PRIMAR,
SORIN APOSTU