Aventura “Bike4Children” ajunge la destinatie

Caravana ciclista “Bike4Children” este aproape de final. Dupa un drum lung de peste 2000 de km, cei 12 ciclisti vor ajunge in Cluj-Napoca, in Piata Unirii, la ora 13.00.

Biciclistii vor fi asteptati aici de Primarul Municipiului Cluj-Napoca, Sorin Apostu, Ambasadorul Olandei in Romania, Hans Sandee, Consulul onorific al Olandei la Cluj-Napoca, Wouter Reijers, conducerea CSi Romania si alte oficialitati locale.

Cei 12 ciclisti vor inmana un mesaj din partea primarului orasului olandez Raamsdonksveer primarului Clujului.

Programul evenimentului va continua cu festivitatea de inmanare a cecurilor reprezentantilor fundatiilor Kika si Peter Pan. Fondurile au fost obtinute din sponsorizari si vor fi utilizate pentru ajutorarea copiilor bolnavi de cancer si a celor cu dizabilitati.

Programul mai include, la ora 16.00, un tur al fabricii CSi Romania si de la ora 17.00, un cocktail la care vor participa invitati si mass-media.

Principalul sponsor al acestei actiuni este CSi Industries care acopera toate costurile legate de deplasarea ciclistilor din Olanda in Romania.

Evenimentul “Bike4Children” – sport pentru suportul copiilor” este organizat de CSi Romania, in colaborare cu firma mama din Olanda, CSi Industries BV si in parteneriat cu Primaria Cluj-Napoca, si s-a desfasurat in 12 mai 2010 – 21 mai 2010.