Primăria municipiului Cluj-Napoca realizează în această perioadă un registru al spaţiilor verzi. În acest sens, le solicităm cetăţenilor care deţin curţi să ne ajute în complarea informaţiilor muncipalităţii prin completarea unui chestionar. Acesta este disponibil pe site-ul instituţiei şi la Centrul de Informare de Informare pentru cetăţeni. Chestionarul va fi publicat şi în Jurnalul Municipal. Chestionarul conţine întrebări referitoare la suprafeţele de zonă verde pe care le deţin cetăţenii, tipurile de arbori şi alte detalii de interes din perspectiva mediului. Aceste informaţii ne vor ajuta să avem o imagine exactă şi reală a câţi metri pătraţi de spaţiu verde pe cap de locuitor oferă Clujul.

Chestionarul este disponibil AICI.

Chestionarul poate fi trimis pe mail la adresa: audiente@primariaclujnapoca.ro.