Ref: Program prelungit la Centrul de Informare Turistică şi Bastionul Croitorilor

Primăria municipiului Cluj-Napoca anunţă prelungirea programului Centrului de Informare Turistică de luni până vineri între 8.30-19.00 iar sâmbăta şi duminica între 9.00 – 19.00. De asemenea programul de acces al publicului în incinta Bastionului Croitorilor – aflat în administrarea municipalităţii prin Centrul de Informare Turistică va fi extins de luni până vineri între 9.00 şi 19.00, iar sâmbătă şi duminica între 10.00 şi 18.00.

Centrul pentru Informare Turistică a fost înfiinţat în anul 2008, cu scopul de a oferi servicii de informare gratuite pentru persoanele interesate să descopere atracţiile turistice ale oraşului.

Situaţia statistică privind numărul de vizitatori în obiectivele administrate de Centrul de Informare Tursitică poate fi vazuta aici.