Ref: Masuri de reglementare a circulatiei

Primaria municipiului Cluj-Napoca anunta instituirea sensului unic de circulatie pe aleea adiacenta imobilelor Lacul Rosu nr. 1 si Lacul Rosu nr. 3, sensul de circulatie fiind dinspre str. Lacul Rosu spre str. Bucuresti, incepand de astazi, 22 octombrie a.c.

Odata cu instituirea acestui nou sens unic se vor lua in evidenta 8 locuri de parcare.

Tot incepand de astazi se instituie sensul unic de circulatie pe urmatoarele strazi:

– str. Mihai Veliciu, sensul de circulatie fiind dinspre str. Septimiu Albini spre str. Constantin Brancusi, cu luare in evidenta de locuri de parcare pe toata lungimea strazii;
– str. Seceratorilor, sensul de circulatie fiind dinspre str. Muncitorilor spre str. Mihai Veliciu, cu luare in evidenta de noi locuri de parcare.

De asemenea, s-a infiintat o trecere de pietoni pe strada Lunii, adiacent imobilelor de pe strada Rapsodiei nr. 14 si de pe strada Observatorului nr. 125.