Ref: Primăria Cluj-Napoca găzduieşte Premiile de excelenţă Ursus

Miercuri, 15 decembrie ora 18.00 în Sala de Sticlă a Primăriei municipiului Cluj-Napoca compania Ursus Breweries premiază studenţii din Cluj-Napoca care s-au remarcat printr-o bună performanţă academică, în cadrul celei de-a unsprezecea ediţii a Premiilor de Excelenţă URSUS.

Distincţiile se acordă de zece ani în parteneriat cu Primăria municipiului Cluj-Napoca şi prin acest proiect se doreşte susţinerea mediului universitar din Cluj-Napoca şi încurajarea performanţei.

În acest an sunt premiaţi zece tineri studenţi din cadrul unor importante universităţi clujene: Universitatea Babes-Bolyai, Universitatea Tehnică, Universitatea de Medicină şi Farmacie “Iuliu Haţieganu” şi Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară Cluj-Napoca. Fiecare dintre aceştia va primi un premiu in valoare de 1000 de lei.
În acest an mediile anuale ale studenţilor premiaţi au fost între 10 şi 9,20.