Ref: Orar prelungit la Centrul de Informare Turistica si Turnul Croitorilor

Centrul de Informare Turistica si Turnul Croitorilor vor trece la orarul de vara.
Incepand de luni, 4 aprilie 2011, Centrul de Informare Turistica, de pe Bulevardul Eroilor nr. 6-8,  va functiona dupa urmatorul program:

luni – vineri: intre orele 08.00 – 20.00
         sambata – duminica: intre orele 10.00 – 18.00

De la inceputul acestui an si pana in prezent, aproximativ 1100 de turisti au solicitat informatii si materiale informative despre municipiul nostru de la Centrul de Informare Turistica. 45% dintre cei care au vizitat anul acesta Centrul sunt romani, 15% sunt turisti francezi, in timp ce 9% sunt germani si spanioli.

De asemenea, Turnul Croitorilor va fi deschis publicului astfel:

luni – vineri: intre orele 10.00 – 20.00
         simbata – duminica: intre orele 10.00 – 18.00

In ceea-i priveste pe cei care au vizitat Turnul Croitorilor, de la inceputul anului si pana in prezent numarul turistilor a depasit 4.000. Majoritatea vizitatorilor au fost romani, dar si din tari precum Marea Britanie, Ungaria, Germania,Franta, Italia, Spania.

Biroul Mass-media
Primaria Cluj-Napoca