A fost lansata brosura continand programul detaliat pe zile al Zilelor municipiului Cluj-Napoca.

Brosura contine si cateva ganduri despre oras scrise de personalitati care au sprijinit demersul primariei de a organiza zilele orasului.
Mai multe detalii despre cuprinsul brosurii pot fi gasite pe site-ul www.ziledecluj.ro.

Daca brosura este organizata cronologic, pe zile si pe ore, site-ul are sectiuni diverse, informatia fiind organizata si pe zile, ca in brosura, si pe locuri de desfasurare, si pe marile evenimente. Avantajul online-ului este ca permite reconfigurarea felului in care este oferita informatia.
De altfel, brosura poate fi descarcata de pe site.

Site-ul are si o sectiune dedicata celor care doresc sa devina voluntari, dat fiind numarul mare de evenimente si persoane implicate.

“Vom incerca sa fie un site viu, la zi, pe tot parcursul manifestarii. Aici va fi locul in care eventuale modificari sau noutati vor fi postate imediat. De asemenea, la sfarsitul fiecarei zile vom posta fotografii de la evenimentele desfasurate” a precizat primarul Sorin Apostu.