Concursul “Fii primar pentru o zi” a ajuns la cea de a doua editie. Castigatorii au fost premiati de catre primarul Sorin Apostu in cadrul unei Gale ce a avut loc in Piata Unirii, de 1 iunie 2011.

Castigatorii sunt:

Cls. I-IV

Premiul III – Radu Mihai Popa, cls a II-a, Scoala “Iuliu Hatieganu”

Premiul II – Emanuela Dobos, cls I, Scoala “Constantin Brancusi”

Premiul I – Mara Astalos, cls a II-a, Liceul Teoretic “Mihai Eminescu”

Cls. V-VIII

Premiul III – Andrei Gabriel Ile, cls VII-a, Colegiul National “Emil Racovita”

Premiul II – Alexandra Maria Copaciu, cls a VIII-a, Scoala “Iuliu Hatieganu”

Premiul I – Camelia Valean, cls a V-a, Scoala “Ion Agarbiceanu”.

Cls IX-XII

Premiul III – Matei Idu, cls a IX-a, Liceul Teoretic “Gheorghe Sincai”

Premiul II – Sandor Francisc Valentin, cls a X-a, Liceul Tehnic de Comunicatii “Augustin Maior”

Premiul I – Viorel Papuc, cls a X-a, Grup Scolar Material Rulant “Unirea”

Trofeul “Primar pentru o zi” a fost castigat de David Gordan, cls a X-a, Colegiul National Emil Racovita.

“Proiectul meu de suflet, concursul “Fii primar pentru o zi” a ajuns la a doua editie. Interesul tinerilor fata de institutia Primariei si soarta orasului de pe Somes, demonstrat inca o data de numarul mare al participantilor in concurs, nu poate decat sa ma bucure.” a declarat primarul municipiului, Sorin Apostu.