„VIVA EUROPA” – Spectacol de Opera in Piata Unirii, in direct de la Valencia

Primaria municipiului Cluj-Napoca vă invita luni, 13 iunie la proiectia in aer liber, in direct de la Valencia a operei Tosca de Giacomo Puccini. Spectacolul are loc in P-ta Unirii incepand cu ora 21:00.

Sub egida Anului European al Voluntariatului, pentru al doilea an, Primaria municipiului Cluj-Napoca este partener in cadrul proiectului european “Viva Europa” – in care sunt inscrise 17 tari membre ale Uninunii, iar in Romania, spectacolul de opera va fi transmis in Cluj-Napoca, Iasi, Pitesti, Timisoara si Turda.

Anul trecut organizat sub egida Anului European de Lupta impotriva Saraciei si Excluziunii Sociale. Spectacolul transmis: opera „Carmen” de Bizet. Au participat circa 100 de persoane in ciuda conditiilor meteo nefavorabile.