Primaria municipiului Cluj-Napoca lanseaza o provocare catre toti clujenii, agentii economici care doresc sa se implice in schimbarea anumitor componente ale spatiului public.

„Make-Up Urban” este un proiect ce urmareste sa improspateze orasul prin realizarea unor picturi pe ziduri. Primaria municipiului Cluj-Napoca pune la dispozitia celor interesati 10 locatii pentru transformarea spatiului public si imbunatatirea confortului vizual printr-un aport de culoare si vegetatie.

Picturile vor fi realizate prin sponsorizari si vor fi executate de catre elevii Liceul de Arte Plastice "Romulus Ladea". Practic, orice persoana fizica sau juridica interesata poate propune mai multe imagini pentru locatia aleasa iar din aceste imagini, Comisia de estetica urbana va alege cel mai potrivit desen in functie de zona si specific local.

Cele 10 locatii sunt:

1.      Manastur – Pod Calvaria