Ref: Evaluare pagube produse de furtuna in Cimitirul Central

Biroul Administrare Cimitire din cadrul Primariei municipiului Cluj-Napoca realizeaza in acest moment o evaluare a pagubelor produse de furtuna din data de 20 iulie 2011.

Totodata se lucreaza in acest moment pentru degajarea cailor de acces catre locurile de veci, pentru a permite desfasurarea activitatii si accesul cortegiilor funerare catre locurile de veci.

Le recomandam concesionarilor sa verifice la randul lor starea locurilor de veci, pentru a lua la cunostinta daca acestea necesita reparatii si pentru a putea face demersurile necesare autorizarii unor lucrari de reparatii.
Precizam faptul ca in situatia in care  locurile de veci sunt asigurate, pagubele pot fi acoperite de catre companiile de asigurari, iar, in situatia lipsei acestei asigurari, cheltuielile trebuie acoperite de catre apartinatorii titularilor, care au contracte valabile de concesiune cu municipalitatea.

Biroul Mass-media
Primaria Cluj-Napoca