Ref: Actiuni de dezinsectie, dezinfectie si deratizare in Institutiile de Invatamant

In perioada 15.08-15.09. 2011, va avea loc actiunea de dezinsectie, dezinfectie si deratizare la Institutiile de Invatamant scolare si prescolare din municipiul Cluj-Napoca.

Produsele folosite pentru aceste tratamente sunt DETRAL SUPER – insecticide pentru combaterea adultilor, FACORAL PASTA – raticide si DESOGENOLM – dezinfectant. Produsele mentionate se gasesc in Registrul National al Produselor Biocide avizate pentru profilaxia sanitar-umana de catre Ministerul Sanatatii si fac parte din grupele Xn si Xi de toxicitate.

Actiunea se desfasoara in conformitate cu prevederile legislatiei in vigoare privind obligativitatea efectuarii periodice a lucrarilor de dezinsectie, dezinfectie si deratizare.

Actiunea de dezinsectie, dezinfectie si deratizare in Institutiile de Invatamant este prestata de catre SC Coral Impex SRL in baza contractului de cesionare a serviciului de deratizare, dezinsectie si dezinfectie.

Biroul Mass-media
Primaria Cluj-Napoca