Ref: Piata volanta la Sala Sporturilor

Primaria municipiului Cluj-Napoca organizeaza sambata, 20 august 2011, piata volanta pe platoul Salii Sporturilor “Horia Demian”. Astfel, in intervalul orar 7:00 – 15:00 clujenii vor putea achizitiona produse agricole romanesti proaspete, la pret de producator.

Accesul producatorii agricoli din judet se va face incepand cu ora 5:00. In cazul comertului de oua si lactate, producatorii sunt obligati sa aiba masini cu vitrine autorizate de catre Directia Sanitar Veterinara si Directia de Sanatate Publica.

Angajament fata de municipalitate ramane valabil, astfel incat acestia vor fi obligati sa dovedeasca calitatea de producator agricol si sa pastreze curatenia in spatiul pus la dispozitie de Primarie. In cazul in care acestia vor incalca angajamentul, vor fi evacuati si nu li se va mai permite accesul in aceasta piata volanta.

Primaria municipiului Cluj-Napoca nu va impune preturile de referinta valabile pentru celelalte piete agroalimentare administrare de municipalitate.

Biroul Mass-media
Primaria Cluj-Napoca