Ref: Piata volanta in cartierul Gheorgheni

Joi, 25 August 2011, in cartierul Gheorgheni (str. Unirii -la capatul liniei 3), Primaria a organizat a doua piata volanta din proiectul destinat cartierelor clujene si prima editie in acest cartier.

Inca de la ora 14:00 piata volanta a inceput sa fie vizitata de cumparatori, numarul mediu pe ora fiind de circa 300 de persoane si un numar de  44 de producatori si-au oferit produsele spre vanzare in piata volanta din cartierul Gheorgheni.
Clujenii au putut cumpara legume si fructe proaspete la preturi de producator la urmatoarele preturi:
Rosii intre 1,5 si 3 lei/kg
Cartofi – 1 leu/kg
Varza intre 0,70 -1 leu/kg
Castraveti intre 1-2 lei/kg
Fasole intre 3 si 4 lei/kg
Conopida -1,30 lei/kg
Broccoli -3 lei/kg
Porumb intre 0,60 -1 leu/buc

Reamintim ca sambata, 27 august 2011, incepand cu ora 7.00 va avea loc cea de a doua editie a pietei volante organizate pe platoul Salii Sporturilor „Horea Demian”.
Biroul Massmedia
Primaria Cluj-Napoca