Ref: Expozitie inedita de ziare „Presa de ieri si de azi”

Primaria municipiului Cluj-Napoca in parteneriat cu Asociatia Culturala Eikon organizeaza expozitia inedita de ziare "Presa de ieri si de azi", la Turnul Croitorilor – Centru de Cultura Urbana, in perioada 2-8 noiembrie.

"Presa de ieri si de azi” este prima expozitie de ziare din ultimii 20 de ani si va prezenta publicatii din colectia personala a fostului jurnalist Tiberiu Farcas. Expozitia va prezenta publicului pentru intaia oara publicatii de ieri si de azi, din perioada Imperiului Austro-Ungar, ziare din perioada interbelica, din perioada comunista si postcomunista din Romania. Multe dintre publicatii sunt inedite si vor fi expuse pentru prima oara intr-un cadru expozitional.

Despre publicatii vor vorbi reputatul istoric al presei prof. univ. dr. Mircea Popa si autorul expozitiei, Tiberiu Farcas.

Orarul de vizitare este luni – duminica in intervalul orar 10.00 – 18.00. Intrare este libera. Evenimentul este sustinut de Trend Communication.