Ref: O noua actiune de colectare a deseurilor de echipamente electrice din 2012

Sambata, 17 martie 2012, Primaria municipiului Cluj–Napoca, impreuna cu operatorii de salubritate organizeaza o noua actiune de colectare a deseurilor de echipamente electrice si electronice (DEEE).

Astfel, in cursul zilei de sambata, cetatenii din zona deservita de Rosal pot anunta la numarul de telefon 0264 -987 (gratuit din reteaua Romtelecom) intentia de a se debarasa de aceste tipuri de deseuri, in timp ce locuitorii din zona deservita de Brantner Veres vor apela numarul de telefon 0264-415.149.

De asemenea, in afara acestor campanii organizate periodic pentru colectarea DEEE-urilor, in municipiul Cluj-Napoca au fost amenajate mai multe puncte speciale de colectare a acestui tip de deseuri.

Locatii colectare DEEE in zona deservita de ROSAL GRUP:
·   str. Bucium – zona garaj RATUC
·   zona Sala Sporturilor
·   str. Observatorului – zona Magazin Profi, Benzinaria EurOil;
·   str. Taietura Turcului;
·   str. Cetatii – parcare

Locatii colectare DEEE in zona deservita de SC BRANTNER VERES SA:
  • Piata 1 Mai
  • Gheorgheni – la capatul liniei 3
  • Expo Transilvania

Mentionam faptul ca aceste DEEE contin substante periculoase si se interzice abandonarea lor in locuri neauto

Biroul Mass-media
Primaria Cluj-Napoca