Ref: Noi reglementari de circulatie cu ocazia lucrarilor de reabilitare a liniei de tramvai

Primaria municipiului Cluj-Napoca anunta ca incepand din aceasta noapte si pana in 7 mai 2012 se va inchide circulatia auto in intersectia strazii Horea – Dragalina – strada Dacia, in sensul ca nu se vor mai putea efectua traversari peste linia de tramvai, in vederea efectuarii lucrarilor din intersectie.

Pe timpul lucrarilor se va permite circulatia pe strada Horea la intersectia cu strada Dacia si strada Dragalina, numai pe directia inainte, spre/dinspre centru spre gara.
Alte modificari ale circulatiei in perioada lucrarilor:
1. Interzicerea  virajului la stanga de pe strada Horea spre strada Dragalina;
2. Inversarea sensului unic de circulatie pe strada Dacia, iar circulatia se va desfasura spre Pod Traian.
3. Inversarea sensului unic de circulatie pe strada Closca,  iar circulatia se va desfasura spre strada Horea.
4. De pe strada Dacia la intersectia cu Pod Traian se va permite numai virajul la stanga pe strada Decebal.
5. La iesirea de pe strada Traian, in intersectia de la Pod Traian se va permite numai virajul la stanga.
6. Se vor suspenda toate parcarile de pe strada Closca, fiind interzisa oprirea/ stationarea/ parcarea pe carosabil si trotuare.
7. La iesirea de pe strada Dragalina in strada Horea se va permite numai virajul la dreapta.
8. Traseele alternative de circulatie:
 – pe directia centru – cartierul Grigorescu, cartierul Gruia: traseu 1: strada Horea – strada Dacia – strada Decebal – strada Closca – strada Horea – strada Dragalina/ strada E.Racovita; traseu 2: strada I.P.Voitesti- strada Decebal – strada Closca – strada Horea – strada Dragalina/ strada E.Racovita.
Ne cerem scuze participantilor la trafic si locuitorilor din zonele afectate pentru disconfortul creat si ii rugam sa se conformeze noilor reglementari de circulatie.
Biroul Mass-media
Primaria Cluj-Napoca