Situatia lucrarilor de reparatii si igienizare in unitatile de invatamant

Primaria Cluj-Napoca a efectuat in aceasta vara lucrari de reparatii la 79 de scoli, gradinite si crese.

“Clujenii sa aiba incredere ca pot gasi calitate educationala in scolile din municipiu, inclusiv in scolile din cartiere, nu doar in cele din centru. Acest lucru se poate realiza printr-o colaborare buna cu primaria a acestora”, a declarat primarul Emil Boc in timpul unei vizite la Scoala “Constantin Brancusi”.

Lucrarile efectuate au constat in reparatii instalatii sanitare, de incalzire, electrice, reparatii constructii (igienizari, fatade, termoizolatii, tamplarii, pardoseli, usi, reparatii acoperis, zugraveli).

Valoarea totala a lucrarilor la cele 79 de unitati de invatamant s-a ridicat la suma de 5.027.341,67 lei (cu TVA).