Primăria municipiului Cluj-Napoca anunță faptul că circulația pe pasarela pietonală care face legătura între străzile Splaiul Independenței și General Dragalina (Podul Elisabeta) va fi întreruptă începând cu 25.06.2026,  în vederea efectuării unor lucrări de evaluare a stării tehnice și de întreținere. Perioada de întrerupere a circulatiei va fi dictată de constatările efectuate după verificările tehnice privind starea structurală și siguranța în exploatare.