Primăria municipiului Cluj-Napoca a inițiat procedura de consultare publică, în conformitate cu prevederile Legii 52/2003 privind consultarea publică și transparența decizională  referitor la proiectul de Hotărâre privind modificarea și completarea Anexei la Hotărârea nr. 986/2017 privind aprobarea Regulamentului de administrare a parcărilor publice, cu plata orară din municipiul Cluj-Napoca.

Etapa consultarii publice are loc in perioada 4-19 septembrie 2018. Persoanele interesate pot trimite sesizarile, observatiile, punctele de vedere la adresa de email: consultarepublica@primariaclujnapoca.ro sau pot inregistra adrese scrise la Serviciul Centrul de Informare pentru Cetateni, str. Motilor nr.7 sau la orice primarie de cartier.