RĂSPUNS LA INTERVENȚIILE CETĂȚENILOR PARTICIPANȚI LA ȘEDINȚELE DE DEZBATERE PUBLICĂ DIN DATA DE 04.12.2020 și 07.12.2020.

Municipiul Cluj-Napoca în calitate de titular, revine la anunțurile publicate în data de 16.10.2020 și 19.10.2020 în ziarul Făclia prin care anunţă publicul interesat asupra organizării şedinţei de dezbatere publică online a alternativei finale „PUZ pentru – DRUM TRANSREGIO FELEAC TR 35–CENTURA METROPOLITANĂ și DRUMURI DE LEGĂTURĂ” pe teritoriul municipiului Cluj-Napoca; comuna Florești: satele Florești și Luna de Sus; comuna Gilău: sat Gilău; comuna Baciu: satele Baciu, Suceagu și Popești; comuna Apahida: satele Apahida, Sânnicoară și Subcoastă; comuna Feleacu: sat Feleacu; comuna Căpușu Mare: sat Căpușu Mare, județul Cluj, cu precizarea că acestea vor avea loc în data de 04.12.2020 și 07.12.2020, ambele de la ora 16.00, în vederea obţinerii avizului de mediu conform HG 1076/2004 privind stabilirea procedurii de realizare a evaluării de mediu pentru planuri şi programe.

Accesul publicului la sedința de dezbatere publică online se poate face prin accesarea site-ului Primăriei Cluj-Napoca-(www.primariaclujnapoca.ro-Secțiunea Comunitate-Cetățeni-Dezbateri Publice), link-ul de accesare fiind disponibil cu 48 de ore înainte de data organizării sedințelor de dezbatere publica.

De asemenea, pentru înscrierea la cuvânt este necesară completarea formularului online până luni, 7 decembrie, ora 12.00.

Informaţiile privind alternativa finală a planului menţionat, inclusiv Raportul de mediu pot fi consultate la sediul APM Cluj, Cluj-Napoca, Strada Dorobanţilor, nr. 99, judeţul Cluj în zilele de luni- vineri, între orele 9-14.