Agenția pentru Protecția Mediului Cluj anunță publicul interesat că „PUZ pentru REAMENAJAREA ZONEI PIAȚA MĂRĂȘTI ȘI A ZONEI ADIACENTE: ALEEA BIBLIOTECII, B-DUL 21 DECEMBRIE 1989 (parțial),STRADA AUREL VLAICU (parțial), CALEA DOROBANȚILOR (parțial), STRADA FABRICII (parțial), STRADA CIOCÂRLIEI, STRADA CRINULUI, ȘI PARKING” în municipiul Cluj-Napoca, Zona Mărăști, străzile: Aleea Bibliotecii, B-dul 21 Decembrie 1989 (parțial), strada Aurel Vlaicu (parțial), Calea Dorobanților (parțial), strada Fabricii (parțial), strada Ciocârliei, strada Crinului, județul Cluj, titular: MUNICIPIUL CLUJ-NAPOCA – nu necesită evaluare de mediu, planul urmând a fi supus procedurii de adoptare fără aviz de mediu.

Observațiile și comentariile publicului interesat privind decizia etapei de încadrare se trimit în scris la Agenția pentru Protecția Mediului Cluj din Cluj-Napoca, Calea Dorobanților nr.99, bl. 9B, cod 4000609, județul Cluj, în zilele de luni-joi între orele 9-14 și vineri între orele 9-13, în termen de 10 zile calendaristice de la data apariției anunțului.