ANUNT

MUNICIPIUL CLUJ-NAPOCA în caliate de titular, anunță publicul interesat asupra declanșării etapei de încadrare, conform H.G. nr.1076/2004, în vederea obținerii avizului de mediu pentru „PUZ pentru REAMENAJAREA ZONEI PIAȚA MĂRĂȘTI ȘI A ZONEI ADIACENTE: ALEEA BIBLIOTECII, B-DUL 21 DECEMBRIE 1989 (parțial),STRADA AUREL VLAICU (parțial), CALEA DOROBANȚILOR (parțial), STRADA FABRICII (parțial), STRADA CIOCÂRLIEI, STRADA CRINULUI, ȘI PARKING” în municipiul Cluj-Napoca, Zona Mărăști, străzile: Aleea Bibliotecii, B-dul 21 Decembrie 1989 (parțial), strada Aurel Vlaicu (parțial), Calea Dorobanților (parțial), strada Fabricii (parțial), strada Ciocârliei, strada Crinului, județul Cluj.

Prima versiune a P.U.Z. poate fi consultată la sediul MUNICIPIUL CLUJ-NAPOCA din Calea Motilor nr.1-3, cam 34, în zilele de luni-vineri, între 9-14, din data 04.02.2022

Publicul interesat poate transmite, în scris, comentarii și sugestii, până în data de 22.02.2022, la APM Cluj, din Cluj-Napoca, Calea Dorobanților nr.99, bl. 9B, cod 4000609,e-mail: office@apmcj.anpm.ro