Municipiul Cluj-Napoca, anunță publicul interesat asupra depunerii solicitarii de emitere a acordului de mediu pentru proiectul: “Amenajarea si regenerarea culoarului Canalul Morii și a zonelor limitrofe pe tronsonul cuprins între străzile Buftea și București si crearea unui culoar de mobilitate sustenabilă prin amenajarea în baza conceptului walkable and smart city a străzilor Onisifor Ghibu și Nicolae Cristea” propus a fi amplasat în municipiul Cluj-Napoca, str. Nicolae Cristea, Onisifor Ghibu, Gorunului, Iazului, Canalul Morii, zonele limitrofe, județul Cluj.

Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul Agenției pentru Protectia Mediului Cluj, din Cluj-Napoca, str. Calea Dorobanților, nr. 99 si la sediul PRIMARIEI MUNICIPIULUI CLUJ-NAPOCA, în municipiul Cluj-Napoca, str. Moților, nr. 1-3, județul Cluj, în zilele de luni-joi între orele 09:00-14:00 și vineri între orele 09:00-12:00. Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul Agentiei pentru Protecția Mediului Cluj, Cluj-Napoca, str. Calea Dorobanților, nr. 99, judetul Cluj.