MUNICIPIUL CLUJ-NAPOCA, anunță publicul interesat asupra depunerii solicitarii de emitere a acordului de mediu pentru proiectul Construire școala gimnaziala din cadrul proiectului complex „dezvoltare educationala (hub educational) și de sănătate (unitate de sănătate – centru de excelentă pentru protonoterapie), dezvoltare infrastructura sportiva (bazin de inot, baza sportiva) și pădure – parc în cadrul cartierului Borhanci” conform PUZ aprobat cu HCL nr. 510 din 07.07.2022, amenajari exterioare, racorduri bransamente” propus a fi amplasat în municipiul Cluj-Napoca, str. Borhanciului, fn, jud. Cluj.

Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul Agentiei pentru Protecția Mediului Cluj, din municipiul Cluj-Napoca, str. Calea Dorobatilor, nr. 90, și la sediul titularului: Municipiul Cluj-Napoca, str. Motilor nr. 3, în zilele de luni-joi intre orele 09-14 și vineri intre orele 9-12.

Observatiile publicului se primesc zilnic la sediul Agentiei pentru Protecția Mediului Cluj, str. Calea Dorobantilor, nr. 99, jud. Cluj.