Municipiul Cluj-Napoca, anunță publicul interesat asupra depunerii solicitarii de emitere a acordului de mediu pentru proiectul: „Crearea unui culoar de mobilitate sustenabilă prin amenajarea în baza conceptului walkable and smart-city a străzilor Paris și Gheorghe Lazăr” propus a fi amplasat în municipiul Cluj-Napoca, str. Paris, str. Gheorghe Lazăr, județul Cluj.

Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Cluj, din Cluj-Napoca, str. Calea Dorobanților, nr. 99 și la sediul PRIMĂRIEI MUNICIPIULUI CLUJ-NAPOCA, în municipiul Cluj-Napoca, str. Moților, nr. 1-3, județul Cluj, în zilele de luni-joi între orele 09:00-14:00 și vineri între orele 09:00-12:00. Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Cluj, Cluj-Napoca, str. Calea Dorobanților, nr. 99, județul Cluj.