MUNICIPIUL CLUJ-NAPOCA, cu sediul in mun. Cluj-Napoca, str. Motilor, nr. 3, anunta publicul interesat asupra depunerii solicitarii de emitere a acordului de mediu pentru proiectul

” Elaborare documentatie tehnica pentru autorizarea executarii lucrarilor de construire liceu si sala de sport din cadrul proiectului complex “ Dezvoltare infrastructura educationala ( Hub educational) si de sanatate ( unitate de sanatate – centru de excelenta pentru protonoterapie) , dezvoltare infrastructura sportiva ( bazin de inot, baza sportiva) si padure – parc in cartierul  Borhanci” conform PUZ aprobat cu HCL nr. 510 din 07.07.2022” propus a fi amplasat in municipul Cluj-Napoca, str. Borhanci, nr.FN, jud etul. Cluj.

Informatiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul Agentiei pentru Protectia Mediului Cluj, din mun. Cluj-Napoca, cal. Dorobantilor, nr. 99 si la sediul titularului : strada Motilor nr. 3, in zilele de luni-joi intre orele 9-14 si vineri intre orele 9-13.

Observatiile publicului se primesc zilnic la sediul Agentiei pentru Protectia Mediului Cluj, strada Dorobantilor nr. 99, Cluj, in zilele de luni-joi intre orele 9.00-14.00, vineri intre orele 9.00-13.00