MUNICIPIUL CLUJ-NAPOCA prin Direcția Tehnică, titular al proiectului – Elaborare DALI, DTAC/DTAD și PT+DE pentru realizarea lucrărilor de intervenție și modernizare POD ATELIERULUI, deviere rețele edilitare și racordare la străzile adiacente, pentru obiectivul de investiții „PODUL ATELIERULUI PESTE PÂRÂUL NADĂȘ ÎN MUNICIPIUL CLUJ-NAPOCA” anunţă publicul interesat asupra luării de către APM Cluj a deciziei etapei de încadrare fără evaluarea impactului asupra mediului, în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului pentru proiectul Elaborare DALI, DTAC/DTAD și PT+DE pentru realizarea lucrărilor de intervenție și modernizare POD ATELIERULUI, deviere rețele edilitare și racordare la străzile adiacente, pentru obiectivul de investiții „PODUL ATELIERULUI PESTE PÂRÂUL NADĂȘ ÎN MUNICIPIUL CLUJ-NAPOCA”, amplasat în Cluj-Napoca, str. Badea Cârțan fnr., județul Cluj.

Proiectul deciziei de încadrare și motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul APM Cluj din Calea Dorobanților, nr. 99, Cluj-Napoca, cod 400609, tel 0264 410 722, fax 0264 410 716, e-mail office@apmcj.anpm.ro, în zilele de luni între orele 09.00-14.00; marți-miercuri-joi între orele 09.00-14.00 și vineri între orele 9.00-12.00, precum și la adresa de internet office@apmcj.anpm.ro.

Publicul interesat poate înainta comentarii/observații la proiectul deciziei de încadrare în termen de 10 zile de la data publicării anunțului pe pagina de internet a autorității competente pentru protecția mediului.