Municipiul Cluj-Napoca titular al proiectului – Elaborare PUD și DTAC amenajare zonă de recreere Gheorghe Dima Vest și organizare de șantier, actualizare și modificare SF la obiectivul de investiții construire parking sub/suprateran, deviere rețele, racorduri și branșamente la utilități, str. Gheorghe Dima 39B cu includerea zonei de recreere Gheorghe Dima Vest- , anunță publicul interesat asupra luării de către APM Cluj a deciziei etapei de încadrare fără evaluarea impactului asupra mediului, în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului pentru proiectul „Elaborare PUD și DTAC amenajare zonă de recreere Gheorghe Dima Vest și organizare de șantier, actualizare și modificare SF la obiectivul de investiții construire parking sub/suprateran, deviere rețele, racorduri și branșamente la utilități, str. Gheorghe Dima 39B cu includerea zonei de recreere Gheorghe Dima Vest”, propus a fi amplasat în intravilanul muncipiul Cluj-Napoca, str. Gheorghe Dima nr.39B, județul Cluj.

Proiectul deciziei de încadrare și motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul APM Cluj din Calea Dorobanților, nr. 99, Cluj-Napoca, cod 400609, tel. 0264 410 722, fax 0264 410 716, e-mail office@apmcj.anpm.ro, în zilele de luni între orele 9,00÷14,00, marți-miercuri-joi între orele 9,00÷14,00 și vineri intre orele 9,00÷12,00, precum și la adresa de intenet office@apmcj.anpm.ro.

Publicul interesat poate înainta comentarii/observații la proiectul deciziei de încadrare în termen de 10 zile de la data publicării anunțului pe pagina de internet a autorității competente pentru protecția mediului.