Municipiul CLUJ-NAPOCA prin Direcția Tehnică – Serviciul Administrare Căi Publice, anunţă publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul ”Elaborare documentație tehnică pentru autorizarea executării lucrărilor de construire Pasaj Rutier, demolări și relocări rețele pentru obiectivul de investiții ”Realizare pasaj rutier la intersecția Bulevardului Muncii cu strada Oașului – în municipiul Cluj-Napoca” propus a fi amplasat în Cluj-Napoca , str. B-dul Muncii, intersecție cu str. Oasului, nr. f. nr., jud. Cluj.
Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Cluj,din Cluj-Napoca, str. Calea Dorobanților nr. 99 și la sediul Primăriei Municipiului Cluj-Napoca,str. Moţilor, nr. 1-3, în zilele de luni-joi între orele 09-14 și vineri între orele 09-12. Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Cluj,Cluj-Napoca, str. Calea Dorobanților nr. 99, jud. Cluj.