Direcția de Asistență Socială și Medicală anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul „Elaborare PUD și elaborare documentație tehnică penru autorizarea executării lucrărilor de intervenții la imobil în vederea extinderii, etajării și schimbării de destinație din școală în centru rezidențial de îngrijire și asistență pentru persoane vârstnice – Cămin pentru vârstnici”, propus a fi amplasat în municipiul Cluj-Napoca. Calea Baciului nr. 18, jud. Cluj.  Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul APM Cluj din municipiul Cluj-Napoca,  Calea Dorobanților nr. 99 și la sediul titularului – Calea Moților nr. 3, în zilele de luni-joi, între orele 09.00-14.00 și vineri, între orele 09.00-12.00 sau poate fi consultat online. Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul APM Cluj – Calea Dorobanților nr. 99, jud. Cluj.

Propunerea PUD supusă consultării publice: