Poliția Locală, împreună cu Poliția Municipiului Cluj-Napoca, precum și alături de reprezentanți ai firmelor de trotinete electrice, au desfășurat o acțiune de prevenire și conștientizare a pericolelor pe care le pot întâmpina persoanele care utilizează trotinete în trafic.
Au fost împărțite pliante cu recomandări pentru utilizatori și instrucțiuni privind regulile de circulație.
Scopul aceastei acțiuni a fost acela de a contribui la reducerea incidentelor din trafic în care sunt implicați utilizatorii de trotinete, precum și respectarea regulilor de circulație de către această categorie de participanți la trafic.
![](https://files.primariaclujnapoca.ro/comunicate/2023/03/15/PMCJ0665_.jpg)
![](https://files.primariaclujnapoca.ro/comunicate/2023/03/15/PMCJ0653_.jpg)
![](https://files.primariaclujnapoca.ro/comunicate/2023/03/15/PMCJ0645_.jpg)
![](https://files.primariaclujnapoca.ro/comunicate/2023/03/15/PMCJ0635_.jpg)
![](https://files.primariaclujnapoca.ro/comunicate/2023/03/15/PMCJ0620_.jpg)