Invitatie

Potrivit Dispozitiei nr. 584 din 24 februarie 2012, se convoaca, in sedinta extraordinara, Consiliul local al municipiului Cluj-Napoca, in ziua de miercuri, 29.02.2012, ora 14.00, in Sala de sticla de la sediul din str. Motilor nr. 3, cu urmatorul proiect al ordinii de zi:

1. Proiect de hotarare privind modificarea Hotararii nr. 238/2008 (constituirea Comisiei pentru validarea mandatelor consilierilor locali alesi la 1 iunie 2008 in Consiliul local al municipiului Cluj-Napoca), astfel cum a fost modificata prin Hotararea nr. 485/2008.
2. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire case de vacanta P+E, Colonia Faget nr. 18J; beneficiari: Pop Maria, Pop Florina-Ioana si Pop Florin-Virgil.
3. Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D., construire casa unifamiliala P+M, Colonia Faget nr. 6A; beneficiara: Chis Mihaela Cristina.
4.  Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D., doua case familiale S+P+2E, str. Tarnavelor nr. 27; beneficiar: Alicu Dorin.
5. Proiect de hotarare privind atribuirea de denumiri unor strazi noi din municipiul Cluj-Napoca.
6. Proiect de hotarare privind trecerea din domeniul public al municipiului Cluj-Napoca in domeniul privat al acestuia si demolarea unei parti din imobilul situat in municipiul Cluj-Napoca, str. St. O. Iosif nr. 1-3.
7. Proiect de hotarare privind completarea Hotararii nr. 178/1999 (aprobarea Procesului-verbal nr. 32/1999 al Comisiei de negociere privind vanzarea spatiilor cu alta destinatie, construite din fondurile statului, potrivit prevederilor H.G. nr. 505/1998.
8. Proiect de hotarare privind alocarea sumei de 65.000 lei, de la bugetul local pe anul 2012, pentru sprijinirea activitatii Serviciului Mobil de Urgenta, Reanimare si Descarcerare Cluj, constand in acordarea a doua mese/zi (pranz si cina) pentru 10 persoane.
9. Proiect de hotarare privind alocarea sumei de 1.000.000 lei, de la bugetul local pe anul 2012, Spitalului Clinic Municipal Cluj-Napoca, pentru finantarea unor cheltuieli de administrare si functionare.
10. Proiect de hotarare privind aprobarea unor masuri de functionare a Asociatiei de Dezvoltarea Intercomunitara ECO-METROPOLITAN Cluj.
11. Proiect de hotarare privind aprobarea unor masuri referitoare la organizarea si functionarea aparatului de specialitate al primarului municipiului Cluj-Napoca si ale unor servicii publice din subordinea Consiliului local al municipiului Cluj-Napoca.
12. Informare privind documentatia „Imobil de birouri si servicii – Europa Business Center”, str. Constanta nr. 19-21.

PRIMAR,
                           RADU MOISIN