Ref: Dezbaterea publica a PUG

Primaria municipiului Cluj-Napoca, in calitate de titular, anunta publicul interesat asupra sedintei de dezbatere publica a alternativei finale a planului „Actualizare Plan Urbanistic General al municipiului Cluj-Napoca” si a Raportului de mediu pentru data de 7 martie 2012, ora 16.00, in Sala Mare a Primariei, din strada Petru Maior nr. 2, in vederea obtinerii avizului de mediu, conform HG nr. 1076/2004, privind stabilirea procedurii de realizare a evaluarii de mediu pentru planuri si programe.

Informatiile privind alternativa finala a planului mentionat, inclusiv Raportul de mediu pot fi consultate la sediul Primariei Cluj-Napoca, de pe strada Petru Maior nr. 2, camera 62, la sediile primariilor de cartier si la sediul ARPM Cluj-Napoca, de pe strada Dorobantilor nr. 99, de luni pana vineri, intre orele 9.00-14.00.
In data de 7 martie 2012, de la ora 12.00, in Sala de Sticla a Primariei, de pe strada Petru Maior nr. 2,vor fi disponibile spre consultare plansele de reglementari urbanistice pentru plan, publicul interesat va putea solicita informatii de la proiectant/evaluator.

Comentariile publicului si propunerile scrise se depun la Centrul de Informare pentru Cetateni din cadrul Primariei Cluj-Napoca, de pe strada Motilor nr. 7 si la sediul ARPM Cluj-Napoca, de pe strada Dorobantilor nr. 99, tel. 0264.410722, fax. 0264.412914, e.mail: office@arpmcj.anpm.ro, pana la data de 6 martie 2012.

Biroul Mass-media
Primaria Cluj-Napoca