ANUNT
(21 martie 2012)
Ref: Noi reglementari de circulatie

Primaria Cluj-Napoca a instituit 3 noi sensuri unice de circulatie pe urmatoarele strazi:

strada Ravasului – se va circula dinspre strada Primaverii inspre strada Gr.Alexandrescu;

strada Pasteur (pe tronsonul cuprins intre strada Gheorghe Dima si Aleea Castanilor) – circulatia se va face dinspre strada Gheorghe Dima inspre Aleea Castanilor;

strada Teleorman (pe aleea din jurul blocului Teleorman nr. 55) – sensul de intrare este pe Teleorman nr. 53-55, iar iesirea se face pe Teleorman nr. 55-61.

Primaria va avea in vedere luarea in evidenta a unor noi locuri de parcare pe aceste strazi. Masurile au fost luate in scopul fluidizarii circulatiei si aprobate in cadrul ultimei sedinte a Comisiei municipale de sistematizare a circulatiei.

Biroul Mass-media
Primaria Cluj-Napoca