Ref: Restrictii de circulatie in zona centrala

Primaria municipiului Cluj-Napoca anunta ca incepand din seara zilei de 15.05.2012 si pana in 25.05.2012 se va restrictiona circulatia auto in intersectia str.Horea- str.G.Baritiu- str.Regele Ferdinand- Piata Mihai Viteazul (de la Casa de Moda), in sensul ca nu se vor mai putea efectua traversari peste linia de tramvai, in vederea efectuarii lucrarilor din intersectie.
Astfel, se va interzice:
            –  virajul la stanga de pe str.Regele Ferdinand spre str.G.Baritiu
            – virajul la stanga de pe Pod Horea spre Piata Mihai Viteazul
            – circulatia pe directia inainte dinspre Piata Mihai Viteazul spre str.G.Baritiu
Alte modificari ale circulatiei pe perioada lucrarilor:
1. Deschiderea circulatiei in dublu sens pe strada Dacia, cu obligativitatea virajului la dreapta de pe str.Dacia pe Pod Traian.
2. Traseele alternative de circulatie:
 – pe directia Gara – Piata Mihai Viteazul: str.Horea – str.Dacia – Pod Traian- Piata Mihai Viteazul/ I.P.Voitesti
pe directia Gara – Piata Unirii: str.Horea – str.Dacia – Pod Traian- Piata Mihai Viteazul – str.Regele Ferdinand- Piata Unirii
pe directia Piata Mihai Viteazul – spre Parcul Central (str.Card.Iuliu Hosu): traseu 1- Piata Mihai Viteazul – str.Regele Ferdinand – Piata Unirii – str.Memorandumului – C.Motilor – str.Vasile Alecsandri –  str.Cardinal Iuliu Hosu; traseu 2 – str.Regele Ferdinand – str O.Petrovici – str.C.Daicoviciu – str.Emil Isac
pe directia str.Regele Ferdinand spre Parcul Central (str.Cardinal Iuliu Hosu) – Piata Mihai Viteazul – str. I.P.Voitesti – str.Dacia – str.Horea – str.G.Baritiu.

Ne cerem scuze participantilor la trafic si locuitorilor din zonele afectate pentru disconfortul creat si ii rugam sa se conformeze noilor reglementari de circulatie.

Biroul Mass-media
Primaria Cluj-Napoca