Ref: Primarul Emil Boc a oficiat casatoria cu numarul 2000

Primarul Emil Boc a oficiat astazi, 26 octombrie 2012, la ora 13.45, casatoria cu numarul 2000 din acest an. Aceasta a fost incheiata intre domnul Razvan Ioan Porumb si domnisoara Diana Patricia Oarga.

„Ma bucur sa pot oferi astazi unei tinere familii un certificat de casatorie mai special, unul prin care marcam infaptuirea casatoriei cu numarul 2000 din acest an in Cluj-Napoca. Ma bucur sa vad ca atat de multi tineri aleg sa se angajeze la respectarea valorilor Institutiei casatoriei, ca atat de multe noi familii isi incep drumul impreuna in orasul nostru si doresc sa va asigur ca Primaria Cluj-Napoca este alaturi de voi, ca facem zilnic tot posibilul pentru ca acest oras sa fie locul unde sa va faca placere sa traiti impreuna, sa munciti, sa va cresteti copiii si sa fiti fericiti”, le-a spus primarul Emil Boc celor doi tineri dupa oficierea casatoriei.