Vizita doamnei Mahbouba Chebbi Guiga, ambasador al Republicii Tunisia la Primaria Cluj-Napoca

In aceasta dimineata, primarul Emil Boc a primit vizita Excelentei Sale, doamna Mahbouba Chebbi Guiga, ambasador al Republicii Tunisia in Romania.

“Am discutat despre posibilitatea infratirii orasului nostru cu Sousse, o importanta statiune de pe litoralul tunisian. De asemenea am discutat despre comunitatea tunisiana din Cluj-Napoca. Dupa cum stiti, scoala clujeana de medicina este una dintre cele mai bune din Europa Centrala si de Est, ne dorim sa dezvoltam aceasta directie si sa facem orasul nostru un loc atractiv si placut pentru studentii care aleg universitatile clujene”, a declarat primarul Emil Boc la finalul intalnirii.