Ref: Dezbatere publica pentru planul de masuri ce vizeaza combaterea zgomotului in municipiul Cluj-Napoca

In conformitate cu HG nr.321/2005 privind evaluarea si gestionarea zgomotului ambiant, republicata, Primaria municipiului Cluj-Napoca organizeaza o dezbatere publica privind Planul de actiune pentru prevenirea si reducerea zgomotului ambiant in municipiul Cluj-Napoca.

Dezbaterea publica se va desfasura in vederea constientizarii populatiei si pentru a prelua propunerile institutiilor si cetatenilor pe aceasta tema.

Invitam cu aceasta ocazie cetatenii municipiului Cluj-Napoca, institutiile si organizatiile interesate sa participe la dezbaterea publica mai sus mentionata care se va organiza joi, 11.03.2010, ora 15.00 la sediul Primariei, str. Motilor nr.3, Sala de Sticla a Primariei.

Eventualele propuneri, sugestii, observatii se pot depune la sediul Primariei municipiului Cluj-Napoca, str. Motilor nr.3, cam.12, sau prin fax: nr. 0264 43 17 53.

Rezumatul planului de actiune pentru prevenirea si reducerea zgomotului ambiant in municipiul Cluj-Napoca poate fi consultat pe site-ul institutiei: https://www.primariaclujnapoca.ro/informatii-publice/harta-de-zgomot.html