Ref: Primarul Sorin Apostu in vizita la Scoala de Agenti de Politie „Septimiu Muresan”

Miercuri 17 martie , ora 11.00 primarul Sorin Apostu a vizitat Scoala de Agenti de Politie „Septimiu Muresan” , pe str. Corneliu Coposu, nr. 89-91. Evenimentul face parte din proiectul „Elev al Scolii de Politie pentru o zi” organizat de Scoala de Agenti de Politie „Septimiu Muresan” Cluj-Napoca.

Potrivit reprezentantilor institutiei „evenimentul, devenit deja o traditie, face parte din agenda manifestarilor dedicate sarbatoririi Zilei Politiei Romane – 25 martie, fiind menit sa popularizeze profesia de politist si imaginea scolii. Invitatul de onoare va participa la diverse activitati curriculare, ora de criminalistica – culegerea urmelor, utilizarea armamentului, procedee de autoaparare”.

Pentru ca activitatea Scolii de Politie sa fie cat mai cunoscuta, primarul i-a invitat, la randul sau, pe elevii clasei a V-a A de la Liceul Teoretic Lucian Blaga sa-l insoteasca in aceasta vizita, pentru a vedea cu ochii lor unde se formeaza cei care ne asigura tuturor linistea si siguranta in Cluj-Napoca.