Primaria municipiului Cluj-Napoca in parteneriat cu Inspectoratul Scolar Judetean Cluj si Fundatia pentru Parteneriat Comunitar „Aderare”, invita institutiile de invatamant preuniversitar sa participe cu elevii, grupati in cluburi sau cercuri ecologice, la concursul „Iubesc Clujul Curat” care va avea loc in perioada 25 martie-25 mai 2010.

Scopul concursului este informarea, educarea si implicarea comunitatii clujene in problemele de mediu, precum si eficientizarea actiunilor ecologice prin desfasurarea unor activitati de ecologizare de catre tanara generatie, respectiv elevi din invatamantul preuniversitar.

Obiectivul concursului consta in efectuarea de lucrari de curatenie si intretinere a zonelor repartizate, respectiv incinta scolii (curte, parc, terenuri de sport etc.), zona aferenta perimetrului exterior institutiei de invatamant si zona apartinand domeniului public (loc de joaca pentru copii, parc).

In urma concursului vor fi decernate premii surpriza institutiilor de invatamant preuniversitar care vor obtine punctajul cel mai mare.

Institutiile de invatamant interesate se pot inscrie la concursul „Iubesc Clujul Curat” pana in data de 23 martie 2010, prin depunerea unei cereri/formular de inscriere anexat, la Serviciul Control protectia mediului si igienizare din cadrul Directiei Politia comunitara – Calea Motilor nr. 5, etaj 1 sau prin fax 0264/598784.

Va asteptam si va multumim pentru colaborare.

Formular de inscriere.