Ref: Reglementari noi de circulatie in Cluj-Napoca, valabile din 27 si 28 aprilie 2010

Primaria Cluj-Napoca, ca urmare a masurilor stabilite in Comisia municipala de sistematizare a circulatiei din data de 16 martie 2010, a implenetat urmatoarele masuri de circulatie:

1. Incepand cu data de 27.04.2010, s-a schimbat prioritatea de trecere la intersectia strazii Nicolae Iorga cu breteaua de coborare de la pasajul denivelat Calea Turzii, prioritatea fiind stabilita pe relatia str. Nicolae Iorga – tunel sub pasaj.

II. Incepand cu data de 28.04.2010, s-a instituit sens unic de circulatie, cu luare in evidenta de noi locuri de parcare, pe urmatoarele strazi:
• str. Ion Mester, tronsonul cuprins intre str. Mogosoaia si nr. 5 de pe str. Ion Mester, sensul de circulatie fiind inspre str. Primaverii
• str. Mogosoaia, tronsonul cuprins intre str. Ion Mester si str. Emil Cioran, sensul de circulatie fiind dinspre str. Ion Mester spre str. Emil Cioran.