Comunicat de presa

(23 decembrie 2015)

Ref: Primaria Cluj-Napoca va invita la Revelion 2016 in Piata Unirii

Primaria Cluj-Napoca ii invita pe clujeni sa petreaca noaptea de Revelion in Piata Unirii.

Spectacolul va incepe de la ora 21.30 cu un concert Magda Puskas&Friends, iar de la ora 22.00 va urca pe scena trupa Semnal M. incepand cu ora 23.00, atmosfera va fi intretinuta de formatia Vita de Vie.

De la ora 00.00, clujenii prezenti in piata se vor putea bucura de un spectacol de lumini si artificii.

La cumpana dintre ani Primaria Cluj-Napoca va pune la dispozitia celor prezenti in Piata Unirii 700 de sampanii.

Dupa spectacolul de artificii si lumini, de la ora 00.15, va avea loc un concert sustinut de Aldo&Tzika Sax Orchestra.

Casutele amplasate in cadrul Targului de Craciun din Piata Unirii vor fi deschise si de Revelion. De aici, clujenii vor avea ocazia sa-si cumpere produse de sezon – migdale si nuci glazurate, cozonaci, ceai sau vin fiert cu scortisoara, produse traditionale, produse hand-made si o gama larga de produse gastronomice de sezon.

In cursul zilei de joi, 31 decembrie 2015, precum si in noaptea dintre ani, accesul pe patinoarul din Piata Unirii va fi gratuit dupa urmatorul program:10.00-11.30, 12.00-13.30, 18.00-19.30, 20.00-22.00, 22.30-01.00 (1 ianuarie 2016). In pauzele dintre reprizele de patinaj se va curata gheata.

Intrarile gratuite la patinoar sunt oferite de catre Orange Romania.

Partenerul principal al evenimentelor desfasurate cu ocazia Revelionului 2016 este EBS Romania – an NTT Data Company, parteneri principali sunt Pepsi, Orange, Coral Impex, Iulius Mall, iar parteneri media: Look TV, Napoca Fm, Radio Impuls , Radio Romania Cluj, Cluj.com, Revista Bulevard, Muzzix.ro, InfoTrafic, Zile si Nopti, Clujul de buzunar, Cluj Today, Monitorul de Cluj, Radio Transilvania, clujcapitala.ro, Evenimente in Cluj, LifeStyle.

Un efectiv de 92 de politisti din cadrul Directiei Generale Politia Locala vor participa, in perioada 31 decembrie 2015 – 3 ianuarie 2016, la asigurarea unui climat de ordine si siguranta publica pentru cetatenii municipiului, in toate zonele in care se desfasoara evenimente.