C O M UN I C A T

Potrivit Dispoziţiei nr. 4679 din 4 noiembrie 2009, se convoacă Consiliul local al municipiului Cluj-Napoca în şedinţă ordinară, în ziua de marţi, 10.11.2009, ora 15.00, în Sala de sticlă de la sediul din str. Moţilor nr. 3, cu următorul proiect al ordinii de zi:

1. Proiect de hotărâre privind acordarea  „diplomei de aur” şi a unui premiu în valoare netă de 500 lei, din bugetul local, cuplurilor clujene care au împlinit 50 de ani de căsătorie neîntreruptă conform Hotărârii nr. 84/2009.
  2. Proiect de hotărâre privind aprobarea P.U.D., două case unifamiliale cuplate D+P+E şi o casă D+P+M,  str. Gf. Hegel fn. ; beneficiari: Roman Dan şi Varga Ioan.
  3. Proiect de hotărâre privind aprobarea P.U.D., locuinţă unifamilială D+P+E, Colonia Borhanci; beneficiar: Vescan Cristian.
  4. Proiect de hotărâre privind aprobarea P.U.D., două locuinţe D+P+2E şi P+E,  str. Mircea Eliade nr. 48a şi 48b; beneficiar: Marchiş Viorel.
  5. Proiect de hotărâre privind aprobarea P.U.Z. – str. Al. Vaida Voievod – Str. Teodor Mihali şi P.U.D., imobil cu funcţiuni mixte S+D+P+5E, str. Al. Vaida Voievod  nr. 31-33 – Str. Teodor Mihali nr. 42; beneficiare: SC CLAR IMPORT EXPORT SRL şi SC MERIDIO DECIMO SRL.
  6. Proiect de hotărâre privind aprobarea P.U.Z. – str. Argeş şi P.U.D. – complex de dotări sportive şi spaţii anexe S+P+E – S+P+3E; beneficiar: Clubul Sportiv Viitorul şi Inspectoratul Şcolar Judeţean Cluj.
  7. Proiect de hotărâre privind aprobarea avizelor de oportunitate ale Comisiei tehnice de amenajare a teritoriului şi de urbanism.
  8. Proiect de hotărâre privind aprobarea avizelor Comisiei tehnice de amenajare a teritoriului şi de urbanism.
  9. Proiect de hotărâre privind atribuirea denumirii „Eufrosin Poteca” tronsonului din str. Doinei cu traseul înspre nord, situat în continuarea actualei străzi Eufrosin Poteca şi renumerotarea poştală a imobilelor de pe acest tronson.
  10. Proiect de hotărâre privind aprobarea preţului local de facturare pentru energia termică livrată populaţiei.
  11. Proiect de hotărâre privind aprobarea indicatorilor tehnico-economici la obiectivul de investiţii „Grup Şcolar Al. Borza – Construire centrală termică”.
  12. Proiect de hotărâre privind aprobarea indicatorilor tehnico-economici la obiectivul de investiţii „Adăpost pentru animale capturate de pe domeniul public al municipiului Cluj-Napoca”.
  13. Proiect de hotărâre privind aprobarea indicatorilor tehnico-economici la obiectivul de investiţii „Construire şi echipare centrală termică la Liceul Teoretic Onisifor Ghibu”.
  14. Proiect de hotărâre privind aprobarea indicatorilor tehnico-economici la obiectivul de investiţii „Modernizare centrală termică la Liceul de Informatică Tiberiu Popoviciu”.
  15. Proiect de hotărâre privind aprobarea indicatorilor tehnico-economici pentru 132 de blocuri de locuinţe condominii.
  16. Proiect de hotărâre privind plata ratelor pentru sumele eşalonate în favoarea familiilor cu venituri reduse din cadrul celor 11 asociaţii de proprietari nominalizate în programul de acţiuni pe anul 2008 a blocurilor de locuinţe condominii.
  17. Proiect de hotărâre privind alocarea sumei de 20.000 lei de la bugetul local pe anul 2009 Asociaţiei pentru adevărul revoluţiei din judeţul Cluj în vederea comemorării a 20 de ani de la Revoluţia română din decembrie 1989, cu sprijinul Consiliului local al municipiului Cluj-Napoca.
  18. Proiect de hotărâre privind plata către Mureşan Ioan a despăgubirilor pentru sporul de valoare adus imobilului, a cheltuielilor de judecată şi a cheltuielilor de executare.
  19. Proiect de hotărâre privind prelungirea unor contracte de închiriere.
  20. Proiect de hotărâre privind transcrierea unui contract de închiriere.
  21. Proiect de hotărâre privind extinderea spaţiului situat în municipiul Cluj-Napoca, str. Plopilor nr. 60, deţinut de Dr. Rusu Laura în baza contractului de închiriere nr. 2608/2006.
  22. Proiect de hotărâre privind vânzarea unui spaţiu cu altă destinaţie în baza Legii nr. 550/2002.
  23. Proiect de hotărâre privind completarea Hotărârii nr. 562/2005 (însuşirea unui raport de evaluare şi vânzarea prin sultă a apartamentului nr. 3, din imobilul situat în municipiul Cluj-Napoca, str. Gospodarilor nr. 32).
  24. Proiect de hotărâre privind transmiterea, fără plată, în proprietatea Parohiei Ortodoxe Române „Învierea Domnului”, a imobilului teren, situat în municipiul Cluj-Napoca, str. Viilor nr. 33, în suprafaţă de 2853 mp.
  25. Proiect de hotărâre privind rezilierea Contractului de asociere în participaţiune nr. 61/22.10.2004, modificat prin Actul adiţional nr. 1/01.03.2005, încheiat între Consiliul local al municipiului Cluj-Napoca şi SC SPOTLITE SRL.
  26. Proiect de hotărâre privind rezilierea Contractului de asociere în participaţiune nr. 67/11.07.2005, încheiat între Consiliul local al municipiului Cluj-Napoca şi SC PLUS MEDIA S.R.L.
  27. Proiect de hotărâre privind modificarea şi completarea Hotărârii nr. 191/2009 (buna gospodărire a municipiului Cluj-Napoca).

P R I M A R

SORIN APOSTU