C O M U N I C A T

Potrivit Dispoziţiei nr. 3493 din 10 iunie 2010, se convoacă Consiliul local al municipiului Cluj-Napoca în şedinţă ordinară, în ziua de marţi, 15.06.2010, ora 15.00, în Sala de sticlă de la sediul din str. Moţilor nr. 3, cu următorul proiect al ordinii de zi:

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea participării municipiului Cluj-Napoca, în calitate de membru fondator, la constituirea Asociaţiei „Cluj-Napoca 2020 – Capitală Culturală Europeană”.
2. Proiect de hotărâre privind aprobare P.U.D. imobil locuinţe cu spaţii comerciale şi servicii la parter, S+P+4E, str. Dionisie Roman nr. 1; beneficiar: Florescu Traian.
3. Proiect de hotărâre privind aprobare P.U.D. locuinţă colectivă mică cu trei apartamente, S+P+E+M, str. Simion Muşat nr. 2; beneficiar: Rus Romulus.
4. Proiect de hotărâre privind aprobare P.U.D. pensiune D+P+2E, str. Mărăşeşti nr. 21; beneficiar: Hubinger Vladimir.
5. Proiect de hotărâre privind aprobarea avizelor de oportunitate ale Comisiei tehnice de amenajare a teritoriului şi de urbanism.
6. Proiect de hotărâre privind aprobarea avizelor Comisiei tehnice de amenajare a teritoriului şi de urbanism.
7. Proiect de hotărâre privind aprobarea indicatorilor tehnico-economici la obiectivul de investiţii „Centrală termică la Grădiniţa Lizuca”.
8. Proiect de hotărâre privind alocarea sumei de 6.400 lei de la bugetul local pe anul 2010 câştigătorilor celei de a doua ediţii a concursului de desene din cadrul Festivalului Mărţişorului 2010, pentru deplasarea în oraşul înfrăţit Rockford, Illinois, în perioada 7-28 iulie 2010.
9. Proiect de hotărâre privind aprobarea Regulamentului de exploatare a parkingurilor din cartierele municipiului Cluj-Napoca situate pe domeniul public, edificate din fondurile municipalităţii.
10. Proiect de hotărâre privind prelungirea Contractului de asociere nr. 127/2000 pentru spaţiul cu altă destinaţie situat în municipiul Cluj-Napoca, B-dul Eroilor nr. 34.
11. Proiect de hotărâre privind prelungirea Contractului de asociere nr. 249/2002 pentru spaţiul cu altă destinaţie situat în municipiul Cluj-Napoca, str. Einstein nr. 10.
12. Proiect de hotărâre privind prelungirea Contractului de asociere nr. 312/2004 pentru S.C. Groupama S.A. pentru spaţiul cu altă destinaţie situat în municipiul Cluj-Napoca, B-dul Eroilor nr. 38.
13. Proiect de hotărâre privind prelungirea Contractului de asociere nr. 305/2004 pentru spaţiul cu altă destinaţie situat în municipiul Cluj-Napoca, str. Paris nr. 71.
14. Proiect de hotărâre privind prelungirea Contractului de asociere nr. 93/2000 pentru spaţiul cu altă destinaţie situat în municipiul Cluj-Napoca, str. Iuliu Maniu nr. 3.
15. Proiect de hotărâre privind prelungirea Contractului de asociere nr. 333/2005 pentru spaţiul cu altă destinaţie situat în municipiul Cluj-Napoca, P-ţa Unirii nr. 24.
16. Proiect de hotărâre privind prelungirea Contractului de asociere nr. 315/2005 pentru spaţiul cu altă destinaţie situat în municipiul Cluj-Napoca, str. Baba Novac nr. 8.
17. Proiect de hotărâre privind prelungirea Contractului de asociere nr. 322/2005 pentru spaţiul cu altă destinaţie situat în municipiul Cluj-Napoca, str. Avram Iancu nr. 13-15.
18. Proiect de hotărâre privind modificarea şi completarea Anexelor 1, 2, 3 ale Hotărârii nr. 217/2007 privind aprobarea Regulamentelor-cadru de funcţionare a pieţelor agroalimentare, Flora, Hermes şi Zorilor, din municipiul Cluj-Napoca.

PRIMAR,
SORIN APOSTU