ANUNT
pe domeniul public al Municipiului Cluj-Napoca

Organizatorul actiunii: PRIMARIA MUNICIPIULUI CLUJ-NAPOCA

PERIOADA DE DESFASURARE A ACTIUNII: 22.06.2010 – 28.06.2010
In cazul in care perioada prevazuta pentru desfasurarea actiunii nu este posibila datorita conditiilor meteorologice nefavorabile, durata actiunii se poate prelungi.

Prestator: S.C. CORAL IMPEX S.R.L. in baza contractului nr. 53590/443/07.07.2006 de concesionare a serviciului de deratizare, dezinsectie si dezinfectie

Obiectul actiunii:
Pentru a combate sau a preveni raspandirea si / sau inmultinrea capuselor, operatorul serviciilor de dezinsectie, va efectua in perioada precizata mai sus, pe raza domeniului public (zone infestate sesizate, spatii din jurul blocului, parcuri, spatii verzi, locuri de joaca etc) tratamente de COMBATERE impotriva capuselor.

Tratamentul de combatere a CAPUSEI consta in aplicarea de la sol a insecticidelor FORZA 50 SC (substanta activa Alphacypermetrin) si TOTAL INSECT 20 CE (substanta activa DICLORVOX); Mentionam ca substantele sunt avizate de Ministerul Sanatatii si nu sunt toxice pentru oameni.

Programul orar zilnic de efectuare a tratamentelor in perioada mai sus mentionata, va fi urmatorul:
– dimineata, intre orele 07:30 si 11:30
– seara, intre orele: 18:30 si 20:30